Zaznacz stronę

Bezramkowe nawiewniki wentylacyjne ERGOVENT zdobyły prestiżową nagrodę Red Dot

Nawiewniki ERGOVENT Rondo zdobyły uznanie podczas ceremonii wręczenia prestiżowej nagrody Red Dot, znanego jako Oskar w dziedzinie designu, która odbyła się w Niemczech. Produkty tej litewskiej firmy, będące gipsowymi anemostatami, triumfowały w kategorii wzornictwa dla produktów związanych z wentylacją i klimatyzacją. To innowacyjne rozwiązanie, które doskonale wpisuje się w stylowe wnętrza, zapewniło ERGOVENTowi wyjątkowe miejsce wśród ponad 20 000 różnych produktów z całego świata.

Nowa era aranżacji wnętrz

Gipsowe anemostaty ERGOVENT Rondo zmieniają zwykłe zawory wentylacyjne systemu rekuperacji w designerskie elementy wystroju wnętrz. Ich obecność nadaje sufitowi elegancki i schludny wygląd, bowiem są one zamontowane na tym samym poziomie co wpuszczane oświetleniowe oprawy lub podtynkowe profile LED. Ponadto, ich specyficzna konstrukcja zapobiega osadzaniu się kurzu wokół, gdyż powietrze nie jest kierowane bezpośrednio w stronę sufitu. Gips, jako materiał antystatyczny, skutecznie odpiera kurz, co utrzymuje powierzchnię dyfuzora w czystości.

Ventido - wentylacja, rekuperacja - hurtownia Szczecin

Koniec z utartym designem

Klasyczne, sufitowe zawory wentylacyjne dotąd pełniły swoją rolę, ale ich przestarzały design nie przyciągał wzroków klientów i projektantów wnętrz. W obecnej dobie dominuje trend nowoczesnego minimalizmu, który dąży do ukrywania zbędnych detali i dopasowania ich do konkretnych powierzchni, aby uniknąć nadmiernego obciążenia pomieszczeń elementami technicznymi. Ten trend odcisnął piętno zwłaszcza na oświetleniu, sprzęcie AGD, a teraz również na zaworach wentylacyjnych.

Firma ERGOVENT zdołała stworzyć innowacyjne anemostaty podtynkowe, które nie tylko nadają sufitowi estetyczny wygląd, ale przede wszystkim skutecznie spełniają swoje zadanie. Dyfuzor można łatwo i szybko zamontować w sufitach gipsowych, dostosować do wykończenia i pomalować tą samą farbą, co cała powierzchnia sufitu, uzyskując harmonijny wygląd. Brak wystających elementów, jedynie elegancki otwór wentylacyjny w kształcie pierścienia. To prostota idąca w parze z innowacyjnością, doskonale współgrająca z każdym stylem wnętrza, bez ich nadmiernego obciążania.

Wentylacja zrównoważona i trwała

Nawiewniki wpuszczane ERGOVENT Rondo zdobywają uznanie nie tylko ze względu na minimalistyczny design, lecz także cichą pracę. Dzięki ulepszeniom aerodynamicznym na pokrywie, zmniejszone zostają zakłócenia przepływu powietrza, co skutkuje ciszą pracy dyfuzora oraz zwiększa komfort życia w domu. Bezramkowe anemostaty ERGOVENT w całości wykonane są z naturalnego materiału, jakim jest czysty gips. Dzięki temu użytkownicy mogą być pewni, że mają do czynienia z trwałym rozwiązaniem dla swojego domu, nie wymagającym dodatkowej konserwacji. Montażyści wybierają produkty ERGOVENT ze względu na ich szybki i łatwy montaż oraz solidne opakowanie, zapewniające bezpieczny transport.

Ventido - wentylacja, rekuperacja - hurtownia Szczecin

Lider sprzedaży na Litwie

Klienci zachwycili się wpuszczanymi nawiewnikami ERGOVENT dzięki ich prostemu i szybkiemu montażowi, doskonałej jakości oraz usługom, bezpiecznej eksploatacji i cichej pracy. Według najnowszych badań rynkowych, bezramkowe nawiewniki firmy Ergovent cieszą się największą popularnością wśród anemostatów gipsowych zarówno na Litwie, jak i w Europie Północnej.

Obecność na ponad 20 zagranicznych rynkach

Potwierdzeniem jakości i niezawodności bezramkowych nawiewników wentylacyjnych ERGOVENT jest ich międzynarodowe uznanie. Oprócz najbardziej prestiżowej nagrody za wzornictwo – Red Dot, firma zdobyła także inne renomowane nominacje, takie jak German Innovation Award’23 oraz Design Plus Award na międzynarodowej wystawie ISH 2023. Co więcej, w ciągu krótkich dwóch lat, ERGOVENT zadebiutował na 23 zagranicznych rynkach, a w przyszłości planuje poszerzyć swoją ofertę o nowe produkty z kategorii wentylacji.

Serdecznie zapraszamy do bliższego zapoznania się z anemostatem ERGOVENT Rondo, zwycięzcą nagrody Product Design Award.

Ventido - wentylacja, rekuperacja - hurtownia Szczecin